„Stomatologia”
W dziale Cover Story kontynuujemy wywiady z lokalnymi, śląskimi stomatologami. Tym razem rozmówcą red. Anny Bętkowskiej-Bielach był lek. med. Wojciech Fąferko, właściciel Dentim Clinic – przychodni znanej między innymi z popularnej w Katowicach akcji Gryfcok godo: Jesz, pucujesz!
W numerze także opisy trudnych przypadków (teksty lek. dent. Adama Romaniuka-Demonchaux i zespołu pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Iwony Niedzielskiej) oraz teksty kliniczne: o okluzji pisze Amerykanin Major M. Ash, a o trwałości in vivo kleju ortodontycznego uwalniającego fluor niemieccy stomatolodzy Michael Knösel, David Ellenberger, Yvonne Göldner, Paulo Sandoval i Dirk Wiechmann. Ponadto o zasadach negocjacji na rynku stomatologicznym pisze prof. dr hab. Henryk Mruk. Nie zabrakło również przeglądu mikroskopów, narzędzia niezbędnego w każdym gabinecie, oraz ciekawych relacji.
„Weterynaria”
W numerze lipcowo-sierpniowym bohaterem wywiadu jest autorka wielu fascynujących reportaży publikowanych na łamach „Weterynarii” – lek. wet. Anna Bunikowska. Nie chodzi o pogoń za „funem” – mówi red. Michałowi Chojnackiemu, opowiadając o swojej pracy i podróżach, a także o pasji pisania.
Tematem numeru jest żywienie królika domowego. Na ten temat pisze lek. wet. Katarzyna Godzielińska. Nie zabrakło również tekstów na temat parazytologii (Inwazje pierwotniaków u królików domowych, lek. wet. Dawid Jańczak, dr hab. n. med. lek. wet. Elżbieta Gołąb, prof. NIZP-PZH) i dermatologii (Zaburzenia w barierze naskórkowej u osobników chorych na atopowe zapalenie skóry, lek. wet. Maciej Kucharski; Róg skórny na tle przebiegu rogowiaka lejkowego u psa – opis przypadku, lek. wet. Katarzyna Śmiejan).
W dziale Gabinet tech. wet. Ewelina Stanclik pisze o dzikich zwierzętach w gabinecie weterynaryjnym, a lek. wet. Natalia Jackowska o szybkich tekstach diagnostycznych. Nowym tematem jest obecność gabinetu weterynaryjnego w mediach społecznościowych. Tekst na ten temat opublikowała Agnieszka Socha.